Başa Dön

 
 
%100 Güvenli Alışveriş
 
www.happy.com.tr'de
 
 
SSL (Secure Socket Layer)
 
Happy.com.tr  128 bitlik güvenlik sertifikasına sahiptir. Bu güvenliği dünyaca ünlü Rapid SSL sağlamaktadır.
 
SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.
 
1996 yılında 3.0 versiyonunun çıkarılmasıyla hemen bütün İnternet tarayıcılarının (Microsoft Explorer, Google Crome, Firefox, Safari vb) desteklediği bir standart haline gelmiş ve çok geniş uygulama alanları bulmuştur. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir.
 
Örneğin; Happy.com.tr 128 bitlik koruma kalkanı kullanmaktadır. SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar. Sanal alışveriş hizmeti veren Happy.com.tr, kredi kartı bilgilerinin güvenliği ve gizliliğini sağlamak için SSL ve SET gibi güvenlik standartlarını kullanmaktadırlar. Bu güvenlik sistemleri kullanıcı, işyeri ve banka arasındaki veri akışı sırasında bilgilerin şifrelenerek aktarılması esasına dayanır. Böylece kullanıcı bilgilerinin başka bir kişinin eline geçmesi durumunda bilgilerin çözülebilmesi (yani kullanılabilmesi) önlenerek, kart bilgilerinin gizliliği ve alışverişin güvenliği sağlanmış olur.
 
 
3D Secure / 3 Boyutlu Güvenlik
 
3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard için olanına ise "SecureCode" adı verilir. 
 
Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği "güvenli internet alışverişi" çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır.
 
 
Ödeme işlemi sırasında müşteriye bankası tarafından cep telefonuna SMS ile gönderilen tek kullanımlık ödeme şifresi sorulmakta ve böylece kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadir. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmektedir.
 
 
Happy.com.tr'den yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure'la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
 
Kişisel Bilgilerin Gizliliği 
 
Sitemize üye olduğunuz takdirde paylaştığınız tüm e-posta, adres, telefon vb. tüm özel şahsınıza ait bilgiler koruma altındadır ve Happy.com.tr güvencesindedir. Hiç bir özel bilgi 3. kişi ve kurumlarca paylaşılamaz. Alışveriş sırasında vermiş olduğunuz kredi kartı bilgileri sadece siz ve bankanız arasında gerçekleşmektedir. 3.şahısların eline geçmesi mümkün değildir. Alışveriş ekranından da https:// ile başlayan adres çubuğu "s" harfi ile secure (güvenli) sayfada olduğunuzu belirtmektedir. Happy.com.tr tüm mevcut sunucuları bilinen virüslere karşı koruma altındadır.
 
Bazı durumlarda bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Bu durumda bankanız sizi kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz.

   APP STORE'dan   İNDİREBİLİRSİNİZ     GOOGLE PLAY'den   İNDİREBİLİRSİNİZ     APP GALLERY'den   İNDİREBİLİRSİNİZ